A Fényes hold császárnője (Hold a palotában 2.)

A Fenyes Hold Csaszarnoje

Cím: A Fényes hold császárnője (Hold a palotában 2.)

Szerző: Weina Dai Randel
Kiadó: IPC Mirror Kiadó
Kiadás éve: 2017

VU ​CSÁSZÁRNŐ, A KÍNAI TÖRTÉNELEM EGYETLEN NŐI URALKODÓJÁNAK TÖRTÉNETE

Eljött az ideje, hogy a kezébe vegye a sorsát.

A császár halálával minden megváltozik a palotában. Mej, a korábbi ágyas felszabadul, a szerelme, Fácán pedig megörökli a trónt, ami új korszak kezdetét jelenti Kínában. Ám amikor Mej azt gondolja, hogy közelebb került az álmához, Fácán felesége, a befolyásos, de kiszámíthatatlan Vang úrnő ellene fordul, és felfoghatatlan tettre szánja el magát, hogy megállítsa őt. A két nő harca a hatalomért nemcsak Mej, de egész Kína sorsát meghatározza.

Weina Dai Randel nagy sikerű folytatásos regényében Mej tovább halad a trón felé vezető úton, miközben az immár otthonává vált palotában ellenségek veszik körül. Ám csak úgy tudja beteljesíteni a sorsát, és válhat Kína legbefolyásosabb asszonyává, ha legyőzi a rosszakaróit.

„Kötelező olvasmány az ősi Kínában játszódó történelmi regények rajongóinak.” – Library Journal, kiemelt olvasmány
„Magával ragadó, letehetetlen olvasmány.” – Booklist, kiemelt olvasmány
„Az idei év egyik legszebben megírt történelmi regénye.” – BookReporter

WEINA DAI RANDEL Kínában született és nevelkedett. Dolgozott újságíróként, újságszerkesztőként és egyetemi oktatóként. Szívügye a történelem, ezért szeretné minél szélesebb körben megismertetni az emberekkel a klasszikus kínai irodalmat, a kínai dinasztiákkal kapcsolatos meséket és a kínai történelem szereplőinek történeteit. Jelenleg Texasban él.