Amennyiben a kikölcsönzött dokumentumok nem kerülnek visszavételre a kölcsönzés határidejéig, és hosszabbítás nem történt vagy nem lehetséges, késedelmi díjat számolunk fel.

Az értesítési és késedelmi díjat mindenkinek meg kell fizetni, függetlenül a mentességtől és a kedvezménytől.

Késedelmi díj: 40 Ft/hét könyvenként – 1 hét türelmi idő után, a kölcsönzési határidő lejártától számítva

Postaköltség: 150 Ft/alkalom (az e-mailben történő értesítés térítésmentes)

Tértivevényes levél esetén (5. felszólítás): 900 Ft

A késedelmi díjat az általunk használt kölcsönzőprogram automatikusan generálja, azt a könyvtárosnak nincs lehetősége módosítani. A felszólítás kiküldését követően az összeg akár másnap is növekedhet, attól függően, hogy a kölcsönzés mikor történt.

A késedelmi díj elkerüléséért vagy növekedésének megszüntetéséért kérjük, hogy a lehető leghamarabb hozza vissza a kikölcsönzött dokumentumokat. A kölcsönzött könyveket, folyóiratokat a könyvtár nyitvatartási idején kívül is visszahozhatják: a könyvbedobó ládába helyezve a következő munkanapon visszavételre kerülnek. A könyvbedobó láda használatának szabályairól a Könyvbedobó láda menüpontban olvashatnak bővebben.