Szemadám György: Leopárd a teraszon : afrikai útiképek - Bujkáló könyvek

A Munkácsy Mihály-díjas festőművész és művészeti író, Szemadám György gyerekkora óta álmodott arról, hogy felfedezi magának Kenyát. Gyerekkori pajtásával, László Jánossal együtt szenvedélyesen olvasták az Afrika-utazók beszámolóit, ám egészen hatvan éves koráig kellett várnia az útra, melyet egykori pajtásával és feleségeikkel együtt tettek meg. Erről a rövid útról számol be a számos gyönyörű, színes fotóval illusztrált kötet, bemutatva a természeti környezetet, a "fénylő hegy" (Kilimandzsáró) szépségét, a legfontosabb nemzeti parkokat, a szafarik hangulatát, az Indiai-óceán partját, a különféle területek gazdag élővilágát, az ott élő emberek életmódját és kultúráját. Az útleírásnak külön aktualitást ad az, hogy az utazás akkor történt, amikor éppen véres zavargások törtek ki az országban.

vissza a Könyvtári Ajánlóhoz